Zprávy
NOVÉ LETNÍ NABÍDKY *** DĚTI ZDARMA *** LETNÍ SLEVOVÉ KARTY **** POBYTY U JEZER *** POBYTY V TERMÁLNÍCH LÁZNÍCH *** TURISTIKA V ALPÁCH *** NA KOLE S CELOU RODINOU***
Cestovní kancelář a agentura Traveller - Váš specialista na Rakousko

O Rakousku

Republika Rakousko s hlavním městem Vídeň zaujímá plochu 83 871 km2 a žije tu přes 8 mil. obyvatel. Je spolkovou republikou s 9 zeměmi, kterými jsou Vídeň, Horní Rakousko, Dolní Rakousko, Salcbursko, Korutany, Tyrolsko, Vorarlbersko, Štýrsko a Burgenland. Každá ze spolkových zemí má svůj jednokomorový parlament, zemskou vládu a zemského hejtmana jakožto hlavního představitele. 

Největší spolkovou zemí je Dolní Rakousko, naopak nejmenšími zeměmi je Burgenlad, Vorarlbersko a hlavní město Vídeň. Zemským vládám je nadřízena spolková vláda a nejvyšším představitelem země je prezident. V Rakousku se hovoří převážně německy, dalšími používanými jazyky jsou slovinština, chorvatština a maďarština. 

Rakousko je zemí s mnoha turistickými zajímavostmi v podobě přírodních krás i kulturního bohatství. Rakouské Alpy s nejvyšší horou Grossglockner (3798 m n. m.) se táhnou od nejzápadnější země Vorarlberska přes Tyrolsko, Salcbursko, Korutany až do Štýrska. Lyžování v Rakousku tak patří k nejoblíbenějším sportovním aktivitám.

Všechny spolkové země jsou protkány mnoha řekami a najdete tu překrásná jezera i termální lázně. Největšími městy a zároveň kulturními centry Rakouska jsou Vídeň, Salzburg, Štýrský Hradec a Linec. K nejnavštěvovanějším cílům Rakouska patří kromě těchto velkých měst také Innsbruck, Zell am See, Kitzbühl, Grossglocknerská vysokohorská silnice, Solná komora či Gasteinské údolí.   
 
 

 

Poptávkový formulář
Chcete vypracovat nabídku na míru?
Vyplňte náš stručný formulář a my se vám ozveme.
Přejít na formulář
Kontakt
Telefon:
+420 602 515 738
e-mail:
info@traveler.cz
Facebook
Traveller s. r. o.
Hradešínská 52
101 00 Praha 10
Přejít na kontakty

Poptávka​

 
34 let tradice 34
34 let tradice
Nabídky na míru
Nabídky na míru
Vlastní doprava
Vlastní doprava