Zprávy
NOVÉ LETNÍ NABÍDKY *** DĚTI ZDARMA *** LETNÍ SLEVOVÉ KARTY **** POBYTY U JEZER *** POBYTY V TERMÁLNÍCH LÁZNÍCH *** TURISTIKA V ALPÁCH *** NA KOLE S CELOU RODINOU***
Cestovní kancelář a agentura Traveller - Váš specialista na Rakousko

Vídeň

Letní a zimní pobyty v Rakousku. Dovolená na míru od naší CK. Zavolejte nám +420 602 515 738 !

Stará císařská rezidence Vídeň je současně také aktuálním centrem umění a městem pro požitkáře - ať už na sebe chtějí nechat působit nepomíjející krásu valčíků, napětí mezi imperiální a moderní architekturou, ležérní nákupní vycházky či prostě sladký život mezi kavárnami a vinnými šenky, trendovými bary a stánky s klobásami, kluby a hospůdkami.

K vidění je tu mnohé: od gotického Dómu sv. Štěpána přes imperiální vznešenost Hofburgu až po secesní nádheru budovy Secession, od majestátního barokního zámku Schönbrunn přes Uměleckohistorické muzeum až po soudobou architekturu v Muzejní čtvrti (Museumsquartier).

Císařská Vídeň

Vydejte se po stopách bývalé habsburské monarchie, navštivte nádherné barokní zámky Schönbrunn a Belvedere, nahlédněte do Hofburgu, centra někdejší obrovské říše, projděte se velkolepou Okružní třídou (Ringstrasse). Lesk a slávu bývalých císařů dává tušit dóm sv. Štěpána, Španělská jízdárna či Obří kolo v Prátru stejně jako sarkofág v Císařské kryptě.

Okružní třída (Ringstrasse)

Projděte se po nejkrásnějším vídeňském bulváru a obdivujte výkladní skříň někdejší monarchie na Dunaji...Roku 1857 byly odstraněny městské hradby s baštami a v následujících letech vznikala kolem historického centra města tato velkoryse dimenzovaná ulice s reprezentativními veřejnými stavbami, soukromými paláci, náměstími a parky, památníky a elegantními kavárnami.

Nezapomeňte si prohlédnout budovu Postsparkasse (poštovní spořitelny) od Otty Wagnera, Muzeum užitého umění, Městský park, Státní operu, Hofburg, Uměleckohistorické a Přírodovědné muzeum, Parlament, divadlo Burgtheater, Univerzitu a Burzu...

 

Hofburg

Po více než sedm staletí bylo habsburské impérium řízeno právě z Hofburgu. Původně středověký hrad dnes připomíná pouze hradní kaple, kde se v neděli konají mše doprovázené zpěvem vídeňského chlapeckého sboru Wiener Sängerknaben. Uprostřed vídeňského Starého Města můžete při prohlídce soukromých komnat a reprezentačních prostor obdivovat lesk a krásu všedního dne nejvýznamnější rodiny rakouské monarchie. Četná muzea a veřejně přístupné sbírky prozrazují smysl císařů pro umění.

Hofburg, obývaný členy habsburského Domu až do roku 1918, byl původně hradem, jehož založení sahá do 13. století. S postupným růstem moci Habsburků a rozšiřováním území monarchie byl přestavován do podoby přepychové rezidence. V dnešním Hofburgu sídlí spolkový prezident, nachází se tu významné kongresové centrum a početné umělecké sbírky, dále kavárny, restaurace, náměstí, parky. 

Vyberte si pobyt

Hotel Prinz Eugen ****
Hotel Prinz Eugen **** – zima, léto
tradiční hotel v centru Vídně
Hotel Zeitgeist****
Hotel Zeitgeist**** – zima, léto
Vídeň

 

Nenašli jste v naší nabídce to pravé pro Vás?

Napište nám Vaši představu a přání, rádi Vám vytvoříme nabídku.
 

Přejít na formulář

 

Poptávkový formulář
Chcete vypracovat nabídku na míru?
Vyplňte náš stručný formulář a my se vám ozveme.
Přejít na formulář
Kontakt
Telefon:
+420 602 515 738
e-mail:
info@traveler.cz
Facebook
Traveller s. r. o.
Hradešínská 52
101 00 Praha 10
Přejít na kontakty

Poptávka​

 
34 let tradice 34
34 let tradice
Nabídky na míru
Nabídky na míru
Vlastní doprava
Vlastní doprava