Zprávy
NOVÉ LETNÍ NABÍDKY *** DĚTI ZDARMA *** LETNÍ SLEVOVÉ KARTY **** POBYTY U JEZER *** POBYTY V TERMÁLNÍCH LÁZNÍCH *** TURISTIKA V ALPÁCH *** NA KOLE S CELOU RODINOU***
Cestovní kancelář a agentura Traveller - Váš specialista na Rakousko

Dovolená v Rakousku u jezera - Solná komora Rakousko

Letní a zimní pobyty v Rakousku. Dovolená na míru od naší CK. Zavolejte nám +420 602 515 738 !

Solná komora Rakousko

Solná komora patří mezi nejkrásnější a zároveň nejnavštěvovanější regiony v Rakousku. A pokud chcete, aby vaše dovolená v Rakouku u jezera byla opravdu nezapomenutelná, pak zvolte tento náš tip! Tato oblast leží ve 3 spolkových zemích – z největší části v Horním Rakousku, z menší pak v Salcbursku a Štýrsku. Jedinečnost tohoto regionu spočívá v kombinaci překrásné hornaté krajiny, křišťálově čistých jezer a malebnosti zdejších měst a obcí. Je tu celkem 76 jezer a jezírek, mezi nejnavštěvovanější i nejznámější patří Wolfgangsee, Attersee, Traunsee, Mondsee, Hallstättersee, Gosausee nebo Fuschlsee. Jezera Rakousko jsou ideální ke koupání, ale také zde můžete surfovat nebo jezdit na vodních lyžích. Na větších jezerech se pořádají vyhlídkové jízdy parníkem. V oblasti Solné komory budou samozřejmě nadšeni i milovníci turistiky či cyklistiky. Jsou zde jak tratě pro horská kola, tak nenáročné stezky pro ty, kdo se chtějí během výletu projíždět překrásnou krajinu a při tom se příliš neunavit. Pokud dáváte přednost návštěvě kulturních památek a zajímavých měst a obcí, musíte určitě navštívit Hallstatt, Bad Ischl, Traunkirchen či St. Wolfgang. Dovolenou v Solné komoře si můžete zpestřit návštěvou některé ze zdejších ledových jeskyní v masivu Dachstein, solného dolu v Hallstattu nebo vyjížďkou zubačkou na vrchol Schafberg nad St. Wolfgangem.

Z Prahy 380 km

CK Traveller = Dovolená v Rakousku na míru každému (rodinám s dětmi, mladým párům, seniorům)

 - ©Fuschlseerigion
 - ©Fuschlseerigion
 - ©Fuschlseerigion
 - ©Fuschlseerigion

Dovolená v Rakousku u jezera Fuschlsee

Příjemné městečko leží na břehu jezera Fuschlsee, které patří mezi jedno z nejhezčích jezer v Solné komoře. Je to ideální místo pro prožití příjemné letní dovolené spojené nejen s koupáním v křišťálově čisté vodě, ale i s dalšími vodními sporty, jízdou na kole nebo s procházkami po okolí. Jedním z výletních cílů může být určitě i Salcburk, který je vzdálený pouhých 25 km. Ideální dovolená v Rakousku u jezera.

Dovolená v Rakousku u jezera Attersee

Městečko Weyregg leží na  břehu jezera Attersee, které je největším a nejteplejším vnitrozemským jezerem Rakouska. Jeho délka dosahuje 20 km a šířka až 4 km, hloubka pak 171 m. Attersee oplývá mimořádně kvalitní vodou, v níž žije mnoho ryb. Opravdoví ráj zde najdou také milovníci vodních sportů. Na východě jezera se zvedají vrcholky pohoří Höllengebirge, které lákají k horským túrám. Na cyklisty zde pak čeká velké množství tras všech obtížností. 

Dovolená v Rakousku u jezera Traunsee

Jezero Traunsee patří k největším v Solné komoře - je dlouhé 12 km, široké až 3 km  a hluboké 191 m. Na jeho západním okraji leží městečko Altmünster. Mezi nejčastější výletní cíle v okolí jezera patří beze sporu lázeňské město Bad Ischl, které proslavila zejména císařovna Sissi, nebo romantické městečko Gmunden, kde jezdí nejstarší parník světa. Velmi vhodné prostředí pro horská kola, vodní sporty, golf, cyklistiku i pěší turistiku. Ideální dovolená v Rakousku u jezera.

Dovolená v Rakousku u jezera Wolfgangsee

Wolfgangsee, nejznámější jezero v Solné komoře, leží na hranici Horního Rakouska a Salcburska. Podnikavým a aktivním návštěvníkům se zde otevírá skutečný letní ráj. Mohou se věnovat nejrůznějším aktivitám jako je běhání, cyklistika, plavání, projížďky v člunech a na loďkách. Milovníci pěší turistiky se mohou věnovat své vášni na Postalmu, největší oblasti horských pastvin a salaší v Rakousku, nebo podnikat turistické výpravy kolem jezera. vysoko nad jezerem se zdvihají dvě nádjherné hory – Zwölferhorn, na jehož vrchol je možné dostat se kabinkovou lanovkou, a Schafberg, kam se výletníci dostanou zubačkou. Za návštěvu stojí i malebná městečka St. Wolfgang a St. Gilgen. Ideální dovolená v Rakousku u jezera.

Vyberte si pobyt

Panoramahotel Traunstein***
Panoramahotel Traunstein*** – léto
Jezero Traunsee, Solná komora, polopenze
Dilly´s Wellnesshotel **** all incl soft
Dilly´s Wellnesshotel **** all incl soft – léto
luxus, wellness, golf, rodiny s dětmi
Pension Stallinger , Solná Komora
Pension Stallinger , Solná Komora – léto
Jezero Attersee, pláž u jezera
Pension Huber
Pension Huber – léto
Jezero Fuschlsee, vstup na koupaliště zdarma!

 

Nenašli jste v naší nabídce to pravé pro Vás?

Napište nám Vaši představu a přání, rádi Vám vytvoříme nabídku.
 

Přejít na formulář

 

Poptávkový formulář
Chcete vypracovat nabídku na míru?
Vyplňte náš stručný formulář a my se vám ozveme.
Přejít na formulář
Kontakt
Telefon:
+420 602 515 738
e-mail:
info@traveler.cz
Facebook
Traveller s. r. o.
Hradešínská 52
101 00 Praha 10
Přejít na kontakty

Poptávka​

 
34 let tradice 34
34 let tradice
Nabídky na míru
Nabídky na míru
Vlastní doprava
Vlastní doprava