Zprávy
NOVÉ LETNÍ NABÍDKY *** DĚTI ZDARMA *** LETNÍ SLEVOVÉ KARTY **** POBYTY U JEZER *** POBYTY V TERMÁLNÍCH LÁZNÍCH *** TURISTIKA V ALPÁCH *** NA KOLE S CELOU RODINOU***
Cestovní kancelář a agentura Traveller - Váš specialista na Rakousko

Dolní Rakousko

Letní a zimní pobyty v Rakousku. Dovolená na míru od naší CK. Zavolejte nám +420 602 515 738 !

Dolní Rakousko je co do rozlohy největší spolkovou zemí Rakouska. Nachází se v jeho severovýchodní části a svým územím obklopuje Vídeň. Hlavním městem Dolního Rakouska je Sankt Pölten. Středem Dolního Rakouska protéká řeka Dunaj, podle kterého se rozprostírají nížiny. Na jižní hranici se Štýrskem se začínají zvedat vrcholky Alp. Mezi Vídní a jihomoravskou hranicí se rozprostírá oblast Weinviertel, kterou nejvíce charakterizují rozsáhlé vinice a množství vinných sklípků. Centrem vinařství je městečko Retz, které najdete na jih od Znojma. Dalšími zajímavostmi Weinviertlu je rytířský hrad Kreuzenstein, památník rakouské armády Heldenberg či městečko Laa an der Thaya, které je známé nejen jako termální lázně, ale také jako tradiční centrum pivovarnictví.
Na jih od Vídně najdete oblast Wienerwald. Za návštěvu stojí klášter Stift Klosterneuburg s rozsáhlými uměleckými sbírkami, hrad Greifenstein a zámky Atzenbrugg, Laxenburg a Mayerling. Lázně Baden, do kterých se dostanete vláčkem z Vídně, jsou lázeňským centrem, dějištěm operetních představení a také nejstarším kasinem v Rakousku. Nejjižnějším cípem je oblast Süd Alpin s nejstarší lanovkou Hirschenkogelbahn na Semmering. Oblst Süd Alpin je také oblíbeným centerem horské cyklistiky.
Na západ od St. Pöltenu v oblasti Wachau najdete největší benediktýnský klášter Evropy Melk a také zámky Persenbeug, Luberegg či Arstetten.
Západní část Dolního Rakouska tvoří oblasti Waldviertel a Mostviertel.

Vyberte si pobyt

Termální lázně Laa
Termální lázně Laa – zima, léto
Dolni Rakousko
Wachau
Wachau – léto
Dolní Rakousko

 

Nenašli jste v naší nabídce to pravé pro Vás?

Napište nám Vaši představu a přání, rádi Vám vytvoříme nabídku.
 

Přejít na formulář

 

Poptávkový formulář
Chcete vypracovat nabídku na míru?
Vyplňte náš stručný formulář a my se vám ozveme.
Přejít na formulář
Kontakt
Telefon:
+420 602 515 738
e-mail:
info@traveler.cz
Facebook
Traveller s. r. o.
Hradešínská 52
101 00 Praha 10
Přejít na kontakty

Poptávka​

 
34 let tradice 34
34 let tradice
Nabídky na míru
Nabídky na míru
Vlastní doprava
Vlastní doprava